Yamaha YZF R125 Forums banner
1 - 6 of 6 Posts

·
Registered
Yamaha yzf r125 2008
4 Posts
Discussion Starter · #1 ·
When at low rpms and high gear and honestly pretty much when under moderate-higher load the bike rattles like theres a marble going around the engine. I heard it might be a bent flywheel or someshit. Also heard it might be spark knock. How should I look into it? Should I first just try to burn all the gas and replace it with higher octane to make sure?

·
Registered
Yamaha yzf r125 2008
4 Posts
Discussion Starter · #3 ·
Siema jeżeli masz końcówkę paliwa zatankuj 98 i zobaczysz ;)
właśnie też tak słyszałem ale ledwo dotankowałem 95 do końca :( wyjeżdżę i przetankuję. I jak to się będzie utrzymywać to dalej tankować 98 po prostu żeby tego nie było? Czy po kilku bakach 98 będzie się zachowywało dobrze na 95?

·
Registered
YZF R125 ABS (2015)
53 Posts
Ogólnie może to być coś innego niż spalanie stukowe i normalnie powinno lać się benzynę 95 oktanów, sprawdz Luzy zaworowe, tłok, napinacz rozrządu. U mnie też słychać stuki, te silniki tak mają, chociaż zobacz sobie ten film od 49 minuty ==>

·
Registered
Yamaha yzf r125 2008
4 Posts
Discussion Starter · #5 ·
Ogólnie może to być coś innego niż spalanie stukowe i normalnie powinno lać się benzynę 95 oktanów, sprawdz Luzy zaworowe, tłok, napinacz rozrządu. U mnie też słychać stuki, te silniki tak mają, chociaż zobacz sobie ten film od 49 minuty ==>
polałem 98 do pełna i chyba jest lepiej w sumie. Dzięki za pomoc. Cieszę się że wszystko gra bo wsm gdzieś w czerwcu chcę sprzedać i się przesiąść na coś większego :p

1 - 6 of 6 Posts